Polska

Letnia stolica polski-Łeba. Atrakcje na pochmurny dzień.

 

dsc_2724To właśnie Łebę wybraliśmy na pierwsze wakacje nad polskim morzem. Zawsze istnieje obawa o brak pogody a tu właśnie znajduje się najwięcej atrakcji dla dzieci i nie tylko.

Jak mówiłam tak było, na 7 dni pobytu-przez 6 dni padal deszcz. I tu pojawia się problem, bo co robić z dzieciakami, kiedy pada?

Nie pamiętam kolejności, w której odwiedzaliśmy wszystkie wymienione atrakcje, ale to chyba nie ma dużego znaczenia. Większość obiektów jest otwartych 7 dni w tygodniu.
Bardzo ciekawy był park dinozaurów. Wiec od tego zacznę. W parku możemy spędzić cały dzień, co prawda przy zlej pogodzie, będziemy musieli zabezpieczyć się przed deszczem, ale w przypadkach ekstremalnych można iść do kina 3d czy ukryć się w jednej z restauracji.


Na wejściu wita nas zamek strachu, który oferuje dwie trasy, jedna straszy, w drugiej zobaczymy animacje 3d z postaciami z bajek Disneya. Można tu również obejrzeć film dokumentalny lub bajke w 3d.

Obok kawiarnia, fast food i naleśnikarnia. Dalej plac zabaw.

My udajemy się ścieżka edukacyjna, na której mijamy figury dinozaurów w realnych wielkościach, najdłuższy ma, o ile dobrze pamiętam, około 50 metrów.

Możemy też oglądać figury ludzi zamieszkujących planetę miliony lat temu.

Park posiada kilka wiosek, zaczynając od wioski the flintstones gdzie możemy przejechać się autem Freda (niełatwa to czynność uprzedzam :-)) poprzez chatę hobbitów, tu z kolei możemy zjeść kiełbaski, które sami upieczemy przy wielkim ognisku, napić się herbaty czy po prostu się zrelaksować.

W parku znajduje się również wioska indiańska, jej atrakcja to wyławianie złota, które potem możemy zabrać ze sobą na pamiątkę

Są tu również domki znanych postaci, babci czerwonego kapturka i innych.

Tak naprawdę za każdym razem, kiedy odwiedzisz to miejsce, spotkają Cię inne atrakcje. Wiec warto!

Pomysłem na kolejny dzień może być zwiedzenie latarni morskiej w Stilo. Powstałej w 1904 roku. Latarnia ta jest oficjalnie zapisana na listę zabytków od (o ile się nie mylę) 2008 roku.
Jeśli jedna latarnia wam nie wystarcza, ale brakuje wam czasu na objechanie całego wybrzeża, możemy udać się do Sarbska. Sea Park Sarbsk posiada w swojej ofercie park miniatur latarni morskich.

dsc_2701

Poza latarniami w sea park-u zgaduje się największe fokarium w Polsce, aczkolwiek nie jestem zwolennikiem takich miejsc. Uciekam wiec szybko od fok.

Inne atrakcje parku to:

  • świat gadów żyjących dawno temu pokazane w oceanarium prehistorycznym (3D),
  • muzeum rękodzieła,
  • interaktywne widowisko z udziałem wieloryba, który mówi do nas zza ekranu,
  • wrak na wspak-okręt do góry nogami,
  • mini park liniowy,
  • plac zabaw.

Do tego oczywiście restauracja.


W planach jest również otwarcie real ocean 3d gdzie poruszając się krętymi korytarzami podwodnego okrętu podziwiać będzie można faunę i florę wszechoceanu. Nie jestem pewna czy już zostało otwarte, czy to jeszcze ich plan.

Gdy pogoda nadal uparcie się nie zmienia, możemy popływać statkiem pirackim, udać się na spacer do portu, porozmawiać z rybakami czy pospacerować po deptaku.

Na samym końcu ulicy nadmorskiej zajdziemy POWER PARK. Park liniowy, wspinaczkowy i gokartowy dla dorosłych i dzieci. Mamy też paintball, strzelnice, plac zabaw i gofry 🙂

dsc_2720

Wracając ulica nadmorska możemy też wpaść do na wystawe-Łebskie Klocki, gdzie będziemy podziwiać największe budowle z klocków lego i cały bajowy świat tych zabawek. Maja tez ogródek budowlany gdzie dzieciaki mogą zbudować ulubione autko lub cos zaproponowanego przez organizatora. Ogródek jest zabudowany wiec nie boi się deszczu 🙂

Wymienione tu atrakcje nie są oczywiście jedynymi w mieście i okolicach, jednak ostatecznie 6-go dnia wyszło słońce i mogliśmy wreszcie udać się na plaże 🙂 A najpiękniejsze na całym świecie plaże to te polskie, o ile widoku nie zasłaniają nam parawany!

dsc_2565dsc_2559

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s