Afryka, Cape Verde

Wyspy Zielonego Przyladka

Cabo Verde ! No stress

Cape Verde to wyspy na oceanie atlantyckim położone na zachód od wybrzeży Afryki. Republikę zamieszkują Kabowerdeńczycy, prawie 80% społeczeństwa to katolicy.

img_2311

Wyspa Sól.

To jedyna wyspa jaka zwiedzaliśmy. Początkowo wybór padł na Boa Vista ale Sal miał mieć do zaoferowania odrobine więcej atrakcji.

Wyspy Zielonego Przylądka nie sa zielone! Jesli liczycie na piękne laguny i palmy na plazy z upadającymi kokosami to sie zawiedziecie. To miejsce przypomina Wyspy Kanaryjskie, bez palm. Mam wrażenie ze wszystko co tam rośnie zostało przywiezione z Europy.  Czarne wulkaniczne piaski kryły sie pod tym złotym.

Nazwa naszej wyspy Sal pochodzi od soli-niegdyś wydobywało i eksportowało sól. Wyspę obejdziemy w kilka godzin. Jest bardzo mała. Druga co do popularności to Boa Vista. Ta jest najbardziej piaszczysta i ta wybierają najcześciej turyści stawiający bardziej na relax niż zwiedzanie. Fogo, kolejna z wysp -właściwie cała jest czynnym wulkanem, który okresowo wzmaga swą aktywność.

Dlaczego Wyspy Zielonego Przylatka ?

Nie pomyliłam sie z wyborem. Lila ma rok, wciąż nosi pampers. Upał nie sprzyja a my chcemy lata. To dobre miejsce gdzie jest ciepło. Temtaratury w czerwcu to ok 28 stopni jednak wieja wiary. Dużo osob mówiło ze to nas zgubi-nie prawda, dobre kremy z filtrami i po sprawie. Dla nas pogoda była na 6 z plusem.

Jesli chodzi o kwestie finansowa, wycieczka all inclusive jesli nie masz w planach zwiedzać innych wysp na 7 do 10 dni, potem dzieci sa znudzone. Zwiedzanie samej wyspy Sal/Boa Vista zajmie wam tylko jeden dzien. Jesli chcesz zwiedzać wykup conajmniej 10 dni. Pierwsze trzy przestawiamy sie na inny czas. Chociaż to tylko 3 godziny zmiany w stosunku do czasu w Wielkiej Brytanii.

img_2167

Można tez zamówić wszystko osobno jesli chcemy dokładnie objechać i zobaczyc każdy kawałek wysp (nie tak bardzo) zielonych.

Wyspiarze urzywaja lokalnej waluty ESCUDOS. Ale można tez płacić dolarami. W hotelu można było wybrać pieniądze z bankomatu.

Na ten wyjazd potrzebna bedzie wiza, my załatwialiśmy sprawę przez internet, można tez kupić ja na lotnisku po przylocie na Cape Verde. Koszt ok 15.00£(2015)

Szczepienia nie sa obowiązkowe.

Ubezpieczenia – można skorzystać z ofert biur podróży. My mamy prywatne wiec pominęłam te opcje.

Na sal codziennie rano witały nas karaluchy. Dodam ze zatrzymaliśmy sie w 5* hotel&spa. To podobno norma nie do wytępienia na wyspach. Jesli masz na to uczulenie lepiej przemyśleć swoj wybór 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s